Najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu niezapomnianych i radosnych przeżyć oraz uśmiechu i życzliwości…

Więcej

Uczeń z zaburzeniami psychicznymi w szkole

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z z publikacją przygotowaną z myślą o rodzicach i…

Więcej

Prezentacja nt. autyzmu

W ramach zakończenia Sieci współpracy i samodoskonalenia nauczycieli   „Zaburzenia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży” 26.11.2021r. odbył się na wykład  dr Gustawa Kozaka na temat: „Autyzm – objawy, przyczyny i terapia”.   Zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez Pana doktora prezentacją na temat autyzmu….

Więcej

Warsztaty dla rodziców

Drodzy Rodzice

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję warsztatów rozwijających umiejętności wychowawcze.

Pierwsze z cyklu spotkań odbędzie…

Więcej

Prezentacja nt. FAS/FASD

Zachęcamy do zapoznania się  prezentacją  nt. FAS/FASD przygotowaną przez Panie dr Justynę Syrokę i mgr Agnieszkę Lembrych-Furtak, pracujące w Regionalnym Punkcie Diagnozy i Terapii FAS/FASD w Lublinie.

W zakładce Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli zamieszczona została także szczegółowa bibliografia dotycząca tego zagadnienia.

 …

Więcej

Spotkanie w ramach Sieci

W dniu 21.09.2021r.  o godz. 15.00 odbyło  się  kolejne spotkanie w ramach Sieci  współpracy i samodoskonalenia nauczycieli  na temat ,,Funkcjonowanie dziecka z syndromem FAS”.

Tym razem mieliśmy okazję zobaczyć się ,,na żywo”, porozmawiać o ważnych dla nas sprawach i problemach, jakie napotykamy na co dzień w naszej pracy pedagogicznej i wychowawczej.

Prelegentkami były specjalistki pracujące w Regionalnym Punkcie Diagnozy i Terapii…

Więcej

Dziecięcy Telefon Zaufania

Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu?
Stałeś się celem…

Więcej

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli

Zapraszamy serdecznie do korzystania w roku szkolnym 2021/22 z przygotowanej przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rykach oferty różnorodnych zajęć dla dzieci i młodzieży, ich rodziców oraz nauczycieli. W bieżącym roku szkolnym planujemy także zorganizowanie cyklu spotkań w ramach Sieci współpracy  i samodoskonalenia nauczycieli nt. „Praca z dzieckiem z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”.
Szczegółowe propozycje form pomocy  znajdują się w zakładce…

Więcej