Spotkanie dla pedagogów, psychologów i nauczycieli wspomagających

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w Poradni wszystkich pedagogów, psychologów i nauczycieli wspomagających. Rozpocznie się ono 07.12.2021r. o godzinie 12.00, a jego tematem będą trudne zachowania uczniów. Przewidywany czas  spotkania – 2 godziny….

Więcej

Warsztaty dla rodziców

Drodzy Rodzice

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję warsztatów rozwijających umiejętności wychowawcze.

Pierwsze z cyklu spotkań odbędzie się 07.12. 2021r. (wtorek) o godzinie 15.00.

 …

Więcej

Zapraszamy na wykład w ramach Sieci

W ramach zakończenia Sieci współpracy i samodoskonalenia nauczycieli   „Zaburzenia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży” serdecznie zapraszamy Państwa na wykład (online) dr Gustawa Kozaka (psychiatra) na temat: „Autyzm – objawy, przyczyny i terapia”   w dniu  26.11.2021r. (piątek) o godzinie 15.00.

Link do spotkania zostanie przesłany Państwu w późniejszym terminie.

Potwierdzenie udziału prosimy zgłaszać do 24.11.2021r. telefonicznie: 818652640 lub mailowo: pppryki@op.pl
dyrektor
Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w…

Więcej

Prezentacja nt. FAS/FASD

Zachęcamy do zapoznania się  prezentacją  nt. FAS/FASD przygotowaną przez Panie dr Justynę Syrokę i mgr Agnieszkę Lembrych-Furtak, pracujące w Regionalnym Punkcie Diagnozy i Terapii FAS/FASD w Lublinie.

W zakładce Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli zamieszczona została także szczegółowa bibliografia dotycząca tego zagadnienia.

 …

Więcej

Spotkanie w ramach Sieci

W dniu 21.09.2021r.  o godz. 15.00 odbyło  się  kolejne spotkanie w ramach Sieci  współpracy i samodoskonalenia nauczycieli  na temat ,,Funkcjonowanie dziecka z syndromem FAS”.

Tym razem mieliśmy okazję zobaczyć się ,,na żywo”, porozmawiać o ważnych dla nas sprawach i problemach, jakie napotykamy na co dzień w naszej pracy pedagogicznej i wychowawczej.

Prelegentkami były specjalistki pracujące w Regionalnym Punkcie Diagnozy i Terapii…

Więcej

Dziecięcy Telefon Zaufania

Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu?
Stałeś się celem…

Więcej

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli

Zapraszamy serdecznie do korzystania w roku szkolnym 2021/22 z przygotowanej przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rykach oferty różnorodnych zajęć dla dzieci i młodzieży, ich rodziców oraz nauczycieli. W bieżącym roku szkolnym planujemy także zorganizowanie cyklu spotkań w ramach Sieci współpracy  i samodoskonalenia nauczycieli nt. „Praca z dzieckiem z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”.
Szczegółowe propozycje form pomocy  znajdują się w zakładce…

Więcej

Ruszyły spotkania nowej Sieci nt. zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rykach prowadzi od kilku lat spotkania w ramach  Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli, które cieszą się  dużym zainteresowaniem. W tym  roku  tematyka spotkań  będzie koncentrowała  się wokół problemów wynikających z zaburzeń zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

W dniu 9.03.2021 r.   odbyło się  pierwsze  zaplanowane  spotkanie, podczas  którego omówiono podział zaburzeń psychicznych  u dzieci i młodzieży oraz zaburzenia…

Więcej